PROGRAM V GALERII G18 | březen 2023 

1. 3. 2023

1.3. od 18:00 – Vernisáž výstavy Dva v jednom

2. 3. – 20. 4. výstava DVA V JEDNOM  

Výstava představí činnost dvou progresivních ateliérů katedry Užitkové umění Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě – ateliéru Sklo, vedeného Patrikem Illem, a ateliéru S+M+L_XL – KOV A ŠPERK, vedeného Karolem Weisslechnerem. Výstavu můžete navštívit vždy od pondělí do čtvrtka, 13-18h. 

2.3. od 16:00 – Build it UP! –⁠ série workshopů
Ve spolupráci s Centrem kreativních průmyslů a podnikání UPPER jsme pro vás v průběhu letního semestru připravili program Build it UP!, sérii pěti workshopů, díky kterým se naučíte jednoduše pohybovat ve světe podnikání. Prvním workshopem na téma cenotvorby vás provede designer business strategií Petr Pouchlý. S právními aspekty vás seznámí Markéta Štěpaníková. Akce je pro všechny zdarma a není potřeba registrace předem. 

13. 3. od 17:00 – Komentovaná prohlídka výstavy Dva v jednom

18. 3. od 13:00 – Má se platit za kreativní produkci? Workshop s Ivonou Petružálkovou

Studentský neziskový projekt Fashion Event Dotek pro vás chystá workshop o kreativní produkci s projektovou manažerkou Ivonou Petružálkovou, která aktuálně pracuje pro přední české časopisy jako Cosmopolitan, Esquire a další. Na workshop je nutné zaregistrovat se předem na @fashioneventdotek a registrační poplatek činí 80 Kč. 

20. 3. od 17:00 – Divadelní představení “S rovnými právy bude líp”

Divadelní spolek ŽROŇK z Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky FF UP v Olomouci vystoupí se svým divadelním představením S rovnými právy bude líp, kterým upozorňuje na problémy registrovaného partnerství a seznamuje širokou veřejnost s životy gay a lesbických párů v Česku.  

27. 3. od 16:00 – Build it UP! – workshop právních aspektů IČO

Ve spolupráci s Centrem kreativních průmyslů a podnikání UPPER jsme pro vás v průběhu letního semestru připravili program Build it UP!, sérii pěti workshopů, díky kterým se naučíte jednoduše pohybovat ve světe podnikání. Téma právních aspektů podnikání vám přiblíží Markéta Štěpaníková. Akce je pro všechny zdarma a není potřeba registrace předem. 

29. 3. od od 18:00 – O životě Trans* lidí nejen v České republice –⁠ přednáška s diskuzí 

Co jsou trans* lidé zač? Existuje zaručený způsob, jak poznat jestli jste trans*? Jak je vnímá česká legislativa? A kam vlastně chodí trans* lidé na záchod? Odpovědi na tyto a další otázky získáte na přednášce se zástupci ze spolku Trans*parent, který hájí práva a zájmy trans, nebinárních a intersex lidí. Vstup na přednášku je pro všechny zdarma.  

30. 3. od 17:00 – Komentovaná prohlídka výstavy Dva v jednom

 

Najdete nás na adrese: 

budova U18, Štefánikova 5670, u zastávky Školní 

Otevírací doba:  

pondělí – čtvrtek 

13 – 18 hodin 

Máte dotazy nebo hledáte prostor pro svou událost? Ozvěte se naší produkční: 

janakova@utb.cz, +420 733 124 390 

Změna programu vyhrazena, pro aktuální informace prosím sledujte naše sociální sítě a webové stránky.  

Facebook

Instagram