Příběh letokruhů

16.6. - 8.7. 2021 Aktuální výstava

Příběh letokruhů | 16. 6. – 8. 7. 2021 | výstava studentů Arts Managementu FMK UTB ve Zlíně | Aneta Roubíčková, Jan Smolík, Radek Micka, Tereza Kligová, Made in paper, Papelote na druhou

Už 16. 6. 2021 se galerie G18 otevře s novou výstavou designu Příběh letokruhů. Za její realizací stojí studenti Arts Managementu FMK UTB ve Zlíně, kteří se rozhodli přiblížit téma řemesla a práce s materiály – ať už té tradiční či skrze nové pohledy na jejich udržitelnost. Výstava bude probíhat až do 8. 7. 2021.

Již skrze svůj název asociuje cyklický koloběh života stromů a jeho jedinečnou roli, kterou v našich životech zastává. Expozice ve třech částech připomene zastoupení dřeva v předmětech běžné potřeby s návazností na tradici, řemeslo, naši historii, současnost i budoucnost. Protože přesně takovým materiálem a tématem dřevo je.

„Výstavní plán galerie G18 každý rok akcentuje jedno téma. Pro rok 2021 je to Nejskromnější řemeslo. Tématem chceme představit, že za vznikem uměleckých děl i designu stojí široké spektrum dovedností a rozhodnutí. V každé výstavě se snažíme upozornit na proces vzniku, který není na první pohled viditelný, nebo si jej běžně nevšimneme,“ přibližuje kontext výstavy galeristka G18, Romana Veselá.

Dřevo je zde představováno i skrze produkty reflektující recyklaci a upcyklaci. Tedy skrze problematiku obnovitelnosti zdrojů s důrazem na současný mladý design.

Zatímco část výstavy symbolizuje pohled do budoucnosti, ta druhá se navrací k našim kořenům. K lesu jako místu nového života, růstu a obnovy, místu, které podněcuje naše smysly.

„Výstavu připravily studentky prvního ročníku oboru Arts Management, se kterým je galerie G18 pevně spjata. V normální situaci by jim měla sloužit pro praktickou výuku, kdy se podílí na doprovodných programech a produkci jednotlivých výstav. Letos to ze zřejmých důvodů nešlo, a proto mám radost, že galerii můžeme znovu otevřít právě s jejich výstavou,“ dodává k její přípravě Romana Veselá.

Seznam vystavujících:

Aneta Roubíčková

Jan Smolík

Radek Micka

Tereza Kligová

Made in paper

Papelote na druhou

Seznam autorek:

Andrea Stehlíková

Eliška Janáková

Jitka Smolíková

Katarína Pribylová

Kristýna Bartoníková

Miriam Vejová

Veronika Vicianová

 

Výstava se otevírá návštěvníkům zcela zdarma od pondělí do čtvrtka od 13 do 18 hod. Do jejího programu se zapojí studenti i zaměstnanci napříč celou univerzitou – například skrze přednášku iniciativy UTB za klima. Ta bude mít za cíl přiblížit zákonitosti působení lesů na klima z různých pohledů, seznámit s principy udržitelnosti dřevěných či papírových výrobků i poskytnout inspiraci pro další interakci s daným prostředím.