Future is Best of ’24!: Místo v budoucnosti

9. – 24. 5. 2024

Budoucnost je často vnímána jako sci-fi struktura soupeřící s lidskými vlastnostmi, spíše než jako vývoj předurčených výsledků. Účelem jejího zkoumání designéry není předpovídat nevyhnutelné, ale objevovat možnosti ovlivňování budoucích událostí.

Inkluzivní, odolný a inovativní design má své místo v budoucnosti naší společnosti. Design je všudypřítomný a transformuje současné návrhy na budoucí řešení, ovlivňující kvalitu našich životů. Prozkoumejme jeho místo v budoucnosti v doprovodu finalistů 15. ročníku mezinárodní soutěže Best in Design.

Best in Design již patnáct let poskytuje prostor novým talentům k objevování způsobů ovlivňování směru designu a každodenního života. Která témata a přístupy zdůrazňují? Jak vidí svět a jeho směřování? Výstava Future is Best of ’24!: Místo v budoucnosti spojuje vizuální komunikaci, průmyslová řešení produktů, návrhy služeb a textilní tvorbu. Otevírá prostor pro setkávání, diskuse a zamyšlení nad tím, jak vytvářet a podporovat design pro takovou budoucnost, jakou si přejeme.

Finalisté 15. ročníku soutěže se představí od 9. do 24. května v Galerii G18.

Kurátorka výstavy: Kristína Mlynárová