Best in Design – BEST OF’22

7. 5. - 20. 5. 2022

Výstava prací mezinárodní soutěže pro designéry do 30ti let

7. 5. – 20. 5. 2022

Stále intenzivněji se ptáme – jaká bude naše budoucnost? Jak ji můžeme pozitivně ovlivnit? Zlin Design Week poukazuje právě na design jako jednu z možností hledání. Na design jako lidskou schopnost propojovat funkční řešení s estetikou. Věříme, že stojí za to podporovat jeho budoucnost.

Best in Design se jako součást festivalu vydává cestou podpory mladých tvůrců, kteří ji symbolizují. Tvoří příležitosti pro získávání kontaktů, navázání přátelství, spolupráce, načerpání inspirace a v neposlední řadě prostor pro prezentaci práce designérů a získání finanční podpory.

Jednotlivci i autorské kolektivy soutěží ve třech kategoriích: Product & Industrial Design, Fashion Design, Communication Design. Porotci hodnotí myšlenku, estetiku, proveditelnost, využití a zpracování materiálů, celkovou udržitelnost – a také míru inovace a dopadu jednotlivých projektů.

Výstava představuje práce, které porotu v rámci 13. ročníku soutěže nejvíce zaujaly – ať už se jedná o finalisty či designéry oceněné čestným uznáním. Finální projekty záměrně staví na stejnou úroveň jako to, co se odehrálo před nimi. S cílem poukázat na design jako proces, způsob myšlení.

 

Součástí výstavy je také řemeslný nábytek značky sosone, který spojuje tradiční zlínskou dílnu s návrhy designérů Veroniky Zelezníkové a Roberta Urbana a dává vzniknout nové kolekci
udržitelných štokrlat ze zbytkového materiálu a odřezků. Produkty jsou k prodeji v designshopu pro.story, který naleznete na adrese náměstí T. G. Masaryka 2433, Zlín.

 

Speciální otevírací doba galerie je pro tuto výstavu pondělí až pátek, 10 – 18 hodin.