Best in Design – Best of ’21

Jak vypadá budoucnost designu? Výstava Best in Design představuje finalisty mezinárodní soutěže. Zlin Design Week letos nabízí i podzimní program, který představí finalisty a vítěze mezinárodní soutěže Best in Design. Diskuze s designéry, workshopy, přednášky, dernisáž. To všechno můžete zažít od 6. do 28. října 2021 v univerzitní galerii G18.

Již 12. ročník mezinárodní soutěže Best in Design nabídl mladým talentům příležitost prorazit ve světě designu. Porota vybírala z více než tří set přihlášených prací z různých koutů světa. Na návštěvníky výstavy čekají ukázky prací finalistů letošního ročníku, a to hned ze tří kategorií. Můžete se těšit na práce z kategorie Product & Industrial Design, Fashion Design a Communication Design

Výstava Best in Design je nejen přehlídkou módy, produktového designu a inovativních přístupů, ale také reakcí na problematiku soutěžení v těchto oborech. Design a vizuální umění obecně jsou disciplíny, ve kterých se jednoznačná kvalita určuje obtížně a hlavně subjektivně. S galerijním týmem galerie G18 jsme se proto shodli, že při instalaci exponátů nebudeme při jejich rozmisťování rozlišovat umístění jednotlivých autorů v soutěži, ale budeme klást stejný důraz na všechna vystavená díla. Tím však nechceme sdělit, že soutěžení v této oblasti nemá své opodstatnění, avšak spíše než utkáním autorů ho vnímáme jako prostředek propagace, uvedl designér výstavy Miroslav Macík.

Představí se například duo Julie Dítětová a Jáchym Moravec s prací Česká vlajka.online, Karolína Čechová, která zaujala porotu svou kolekcí oděvů s názvem Inner Sanctum. Nebude chybět ani práce od letošního absolutního vítěze ročníku 2021, Ondřeje Pechala. Ten do soutěže přihlásil svůj návrh litinového radiátoru, který by měl vydržet po generace a přizpůsobit se různým způsobům používání. „Mým cílem proto bylo očistit radiátor od zbytečných nánosů historicismu a vetknout mu jednoduchou a nadčasovou podobu. Zároveň však navázat na tradici v tomto odvětví, podpořit přirozenou tektonikou radiátoru a tím usnadnit čitelnost produktu. To všechno v souladu s technologií odlévání a za využití jejích předností,“ upřesňuje Ondřej.

Zlín, design a setkávání s dalšími tvůrci nebo kulturními nadšenci. Pokud vám tohle na jaře chybělo, máte nyní skvělou příležitost to znovu zažít. Galerie G18 bude otevřena vždy od pondělí do čtvrtka, 13 až 18 hod. Více informací o programu naleznete na www.zlindesignweek.cz nebo na sociálních sítích Best in Design a Zlin Design Week.