banner k workshopu s Veronique Firkusny

Véronique Firkusny povede workshop o PR mladých umělců

18. 11. 2019

Srdečně vás zveme na kurz s Véronique Firkusny, která se zabývá PR mladých umělců. Působí jako výkonná ředitelka Avery Fisher Artist Program v Lincolnově centru v New Yorku. Ve své prezentaci představí umělecký program Averyho Fishera, vývoj, realizaci a řízení tohoto programu a také způsoby, jakými se snaží poskytovat podporu mladým umělcům.

Workshop Public Relations – Motives and Methods | úterý 26. 11. | 10.00 dopoledne

•  Kdo to byl Avery Fisher?
•  Jak vznikl umělecký program Avery Fisher Artist Program?
•  Vývoj, realizace a řízení programu
•  Způsoby, kterými se tento program snaží poskytovat podporu mladým umělcům

Véronique Firkusny (Firkušná) se narodila ve švýcarském Bernu českým rodičům, klavírnímu virtuózovi Rudolfovi Firkušnému, rodáku z Napajedel, a Tatianě Firkušné, rozené Nevolové, z Brna. Vyrostla v prostředí, ve kterém se mluvilo třemi jazyky (česky, anglicky a francouzsky). Vždy se hluboce zajímala o literaturu, jazyky a hudbu a svůj profesní život tak naplno spojila s těmito třemi obory. Současně působí jako výkonná ředitelka Avery Fisher Artist Program of Lincoln Center, programu, který byl založen filantropem Avery Fisherem a který poskytuje ocenění a profesionální podporu mimořádně talentovaným instrumentalistům a komorním souborům v podobě Avery Fisher Career Grants a Avery Fisher Prize.

Firkusny má za sebou práci na řadě literárních překladů z češtiny do angličtiny, včetně díla Michaela Ajvaze, Daniely Fischerové a Daniely Hodrové. Posledním publikovaným anglickým překladem (společně s Elenou Sokol) je román Podobojí, první díl trilogie Trýznivé Město od Daniely Hodrové (Jantar Publishing, 2015), s očekáváním, že druhý a třetí díl trilogie, Kukly a Théta (opět s Elenou Sokol) vyjdou v roce 2020 (Jantar Publishing, TBC). V roce 2020 má vyjít i první anglický překlad díla Kateřiny Tučkové, román Vyhnání Gerty Schnirch (Amazon Crossing, 2020). Firkusny rovněž pracuje jako „kouč“ české výslovnosti pro operní pěvce. Absolventka Barnard College, kde získala titul BA v oboru italská literatura, žije se svou rodinou v New Yorku.