Říjen v G18

20. 11. 2022

Říjen byl u nás v galerii G18 nabitý různorodým programem. Co všechno jsme pro naše návštěvníky připravili?

Komentované prohlídky

V průběhu celého měsíce se u nás konalo několik komentovaných prohlídek vedených kurátory aktuální výstavy Dvacet let FMK: For Future, Helenou Maňasovou Hradskou a Vítem Jakubíčkem. Prohlídky byly dostupné široké veřejnosti, prohlédnout si výstavu s výkladem však přišlo i několik skupin studentů zlínských středních škol.

 

Kreativní workshopy

V rámci studentského neziskového projektu Fashion Event Dotek posloužila galerie jako zázemí dvěma tvůrčím workshopům. Kytkomilové si přišli na své při výrobě tradičních japonských kokedam za dohledu Jany Juzové, majitelky zlínského květinového ateliéru Kytku do bytku. Druhý workshop probíhal pod vedením studenta ateliéru Design obuvi Ženi Grygorieva. Účastníci měli možnost uplatnit své kreativní dovednosti při upcyklaci reklamovaných tenisek.

 

Let’s Talk Arts!: Sandra Kumorowski

Jeden ze čtvrtečních večerů jsme v galerii přivítali první hostku v rámci nové série Let’s Talk Arts!, kterou si pod svá křídla vzal ateliér Arts Management. Jako první přijala pozvání výzkumnice a pedagožka Sandra Kumorowski, která nejen studentům přednášela o roli umění ve společnosti. Na další přednášku ze série Let’s Talk Arts! se můžete těšit už 24. listopadu.

 

Queer Halloween

Měsíc jsme zakončili strašlivým halloweenským večerem ve spolupráci se zapsaným spolkem Q Prostor Zlín. Příchozí si mohli vydlabat dýni, nazdobit si strašidelné cupcaky, nebo si nalakovat nehty. Zapojit se také mohli do soutěže o nejstrašlivější kostým nebo otestovat své znalosti v Queer kvízu.