Petra Gupta: Craft as an invisible line through time and place

21. 11. 2022
Ve čtvrtek 24. listopadu v 17:00 na vás u nás v galerii G18 čeká druhá přednáška ze série Let’s Talk Arts!, kterou si pro vás připravil ateliér Arts Management. Tentokrát přijala pozvání umělkyně Petra Gupta Valentova. Nestíháte se k nám vydat? Nebojte, přednáška bude streamovaná online, po skončení bude dostupný i záznam. Celé odpoledne bude probíhat v anglickém jazyce. Kdo je Petra Gupta Valentova a o čem se budeme bavit?

 

Petra Gupta Valentova

Petra Valentová, Ph.D. je konceptuální a vizuální umělkyně spolupracující s řemeslníky v Rádžastánu v Indii a dílnami modrotisku v Olešnici a Strážnici v České republice. V posledních letech pracovně cestuje mezi Prahou, New Yorkem a Jaipurem, kde se věnuje uměleckým projektům s využitím řemesel.
Řemeslo jako pomyslná linka mezi časem a místem
Ve stále více propojeném světě, v době, kdy čelíme mnoha výzvám, jako je globální oteplování, raketově rostoucí výrobě a spotřebě a rostoucí nerovnost mezi lidmi a společnostmi, se svět řemesel a řemeslníků stává někdy téměř neviditelným. Vzhledem k tomu, že světová populace dosáhla milníku 8 miliard lidí a téma udržitelnosti a tlaku na zdroje se stává součástí běžné konverzace. Musíme více mluvit o tom, co jako profesionálové můžeme dělat.
Přednáška se zaměří na současné tendence v práci s řemeslníky a dotkne se témat, jako je etická práce, kulturní apropriace a kolaborativní design. Řemeslo je nositelem a kronikářem kulturní identity a jako takové je třeba na něj pohlížet. Přednáška bude doplněna ukázkami práce s ručními blokovými tiskárnami a barvírnami v Indii a České republice.
Co si zapamatovat?
  • čtvrtek 24. 10. 2022, 17:00
  • galerie G18, Štefánikova 5670
  • vstup zdarma
  • vedeno anglicky
  • přístupné online

Pokud nestíháte přijít osobně do galerie G18, máme pro Vás nachystaný online stream na platformě Zoom. Můžete se přidat na:
https://us06web.zoom.us/j/89055348791?pwd=K2tkYXlaOHFCbmRWR0kyK21udk5wZz09

Identifikační číslo : 890 5534 8791
Heslo: PetraGupta

Těšíme se na vás!