Martin Páv: Češi v institucích EU

25. 11. 2022

V úterý 29. listopadu v 16:00 jsme pro vás ve spolupráci s centrem kreativních průmyslů a podnikání UPPER připravili přednášku odborníkem na projekty vnější spolupráce EU z Evropské komise Martinem Pávem. 

Češi v institucích Evropské unie

Martin Páv pohovoří nejen o příležitostech mezinárodních stáží v institucích Evropské unie, ale i o možnostech zapojení do vyhlášených projektů Evropské unie a následné kariéře v EU institucích. 

O Martinu Pávovi

Martin Páv vystudoval inženýra na Université Libre de Bruxelles a pracoval v soukromém sektoru na stavebních projektech v Súdánu a na Madagaskaru. V roce 1991 nastoupil do Evropské komise, kde měl na starosti reformy veřejných financí a bankovního sektoru v Československu v rámci programu Phare. Jeho portfolio později obsahuje také Českou republiku, Bulharsko, Maďarsko a pobaltské státy. 

Mezi jeho náplň práce také patřilo poskytování školení v ústředí Komise v Bruselu a v delegacích EU ve třetích zemích. Poté čtyři roky pracoval v oblasti strategických hodnocení spolupráce EU s partnerskými zeměmi v rámci generálního ředitelství pro mezinárodní spolupráci a rozvoj. V neposlední řadě se podílí na nastavení plně integrovaných operačních informačních systémů pro programy spolupráce EU, včetně e-tenderingu apod. V současné době působí jako nezávislý konzultant pro společnosti účastnící se výběrových řízení a realizace projektů na podporu partnerských zemí a financovaných z fondů Evropské komise.