Program v G18 | květen 2024

2. 5. 2024

Už tradičně květnový program galerie G18 ovládne festival Zlin Design Week. Letos se můžete opět těšit na výstavu prací finalistů a finalistek mezinárodní soutěže Best in Design, kterou vás v rámci vernisáže sami provedou společně s jejími porotci a porotkyněmi. Těšit se můžete také na Galerijní a muzejní noc a netradičně na koncert pod taktovkou zlínského uskupení HAW Gigs.

9. 5. – 24. 5. 2024 Výstava Future is Best of ’24!: Místo v budoucnosti
Budoucnost je často vnímána jako sci-fi struktura, která soupeří s lidskými vlastnostmi, spíše než jako vývoj předurčených výsledků. Inkluzivní, odolný a inovativní design má klíčovou roli v budoucnosti společnosti, vytváří řešení, která ovlivňují kvalitu života. Výstava představuje finalisty 15. ročníku mezinárodní soutěže Best in Design, ukazuje vizuální komunikaci, průmyslová řešení, návrhy služeb a textilní tvorbu. Výstava je otevřena každý den od 10 do 18 hodin včetně víkendů, vstupné je pro všechny zdarma.

11. 5. 2024, 18:30 Vernisáž výstavy a komentovaný program s porotci a finalisty soutěže Best in Design

13. 5. 2024, 17:30–18:00 Komentovaná prohlídka výstavy
Výstavou finalistů a finalistek soutěže Best in Design provede její kurátorka Kristína Mlynárová, vstupné je pro všechny zdarma.

17. 5., 19:00 Berlin Manson (SK) & Lazer Viking – HAW Zlín
První letošní koncert zlínského uskupení HAW Zlín představí slovenské post-synth rapové duo Berlin Manson a pražského umělce Lazer Viking známého charakteristickým zvukem kombinujícím synth-pop, dekonstruované italo-disco basy a proto-techno repetitivnost. Na koncert je nutné zakoupit vstupenku přes sms ticket. 

24. 5., 19:00–22:00 Galerijní a muzejní noc
Opět po roce se
návštěvnictvu zdarma otevřou výstavy a expozice různých kulturních institucí ve Zlíně a my budeme součástí. V galerii budou probíhat komentované prohlídky a také program nejen pro rodiny s dětmi v podobě interaktivní dílny s názvem “Staň se designérem zítřka”. Vstupné je pro všechny zdarma. Kompletní program GMN 2024 si můžete prohlédnout tady