Program v G18 | červen 2024

2. 6. 2024

18. – 19. 6. 2024 Workshopy výroby zinů (pro školní skupiny)

Jako jednu z posledních participativních dílen projektu G18 EduLab jsme pro školní skupiny středoškoláků připravili workshopy výroby (queer) zinů ve spolupráci s grafickým studiem z Prahy – PaperCanDance. Studentstvo se tak naučí vizuálně formulovat své názory a přemýšlet nad publikacemi jako názorovým médiem.

18. 6. 2024, 17:00 Workshop výroby zinů (pro veřejnost)

Queer zine workshop pod vedením holek z grafického studia PaperCanDance bude dostupný i veřejnosti, a to v úterý 18. června 2024 od 17 hodin. Vstupné na workshop je zdarma, počet míst je omezený a je proto nutná registrace předem prostřednictvím registračního formuláře. Materiál na výrobu činů bude k dispozici na místě, je možné přinést si vlastní. Přijďte své názory, trable, nebo queer radost přenést na papír!

O PaperCanDance
PaperCanDance je nezávislé risografické a grafické studio sídlící v pražských Vršovicích. Soustředí se na tisk pro lokální umělce, grafická studia, galerie či neziskové organizace. Často pořádají kolektivní workshopy, které jsou místem pro spolupráci, sebevyjádření a seberozvoj. V dnešní digitální době, kdy jsme přesyceni informacemi a neustálým scrollováním příspěvků, je pro ně důležité vytvořit platformu, kde by se lidé mohli setkávat, navzájem se inspirovat a kulturně se vzdělávat.

19. 6. 2024, 19:00 Chris Conde a Myles Bullen – HAW Zlín

Na červen jsme pro vás společně s nezávislým uskupením HAW gigs naplánovali další koncert, tentokrát americké dvojice Chris Conde a Myles Bullen. Chris Conde je queer muzikant, který ve své muzice kombinuje klasický hip hop, indie rock a experimentální art punk. Myles Bullen je ukulele rapper a básník z Portlandu. Jako support zazní i hradišťský rap – Oposmlouva. Aktuality můžete sledovat na facebookové události.

25. 6. 2024, 18:00 Vernisáž výstavy Diplomky 24

Vernisáž výstavy Diplomky 24 se letos výjimečně koná mimo galerii G18, a to na jednom ze tří výstavních míst – rektorátu UTB (budova U13, nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín). Po vernisáži následuje afterparty na dvorečku budovy U4 (Univerzitní 2431, Zlín), kde se bude konat koncert kapely Hello Marcel. Vstup na koncert je pro všechny zdarma, aktuální informace najdete na facebookové události.

26. 6. – 18. 7. 2024 Výstava Diplomky 24

Již tradiční výstava diplomových prací studentstva Fakulty multimediálních komunikací se letos poprvé koná na třech lokacích – rektorát UTB, Kolektivní dům a galerie G18. U nás v galerii naleznete konkrétně práce z ateliérů Digitální design, Game Design a Produktový design. Výstava bude otevřena denně od 10 do 18 hodin, od 26. 6. do 18. 7., včetně víkendů a svátků. Vstup na výstavu je zdarma.