Happy Pride month!

4. 6. 2024

Galerie G18 se celoročně snaží vytvářet různorodý doprovodný program pro všechny bez rozdílu. Queer zaměřené akce u nás proto najdete v průběhu celého roku, nejen součástí pride month. Příležitost jsme si ale nemohli nechat ujít, proto jsme pro vás v průběhu června a července připravili nabitý program.

18. 6. 2024, 17:00 Workshop výroby zinů

Queer zine workshop pod vedením holek z grafického studia PaperCanDance bude dostupný i veřejnosti, a to v úterý 18. června 2024 od 17 hodin. Vstupné na workshop je zdarma, počet míst je omezený a je proto nutná registrace předem prostřednictvím registračního formuláře. Materiál na výrobu činů bude k dispozici na místě, je možné přinést si vlastní. Přijďte své názory, trable, nebo queer radost přenést na papír!

O PaperCanDance
PaperCanDance je nezávislé risografické a grafické studio sídlící v pražských Vršovicích. Soustředí se na tisk pro lokální umělce, grafická studia, galerie či neziskové organizace. Často pořádají kolektivní workshopy, které jsou místem pro spolupráci, sebevyjádření a seberozvoj. V dnešní digitální době, kdy jsme přesyceni informacemi a neustálým scrollováním příspěvků, je pro ně důležité vytvořit platformu, kde by se lidé mohli setkávat, navzájem se inspirovat a kulturně se vzdělávat.

19. 6. 2024, 19:00 Chris Conde a Myles Bullen – HAW Zlín

Na červen jsme pro vás společně s nezávislým uskupením HAW gigs naplánovali další koncert, tentokrát americké dvojice Chris Conde a Myles Bullen. Chris Conde je queer muzikant, který ve své muzice kombinuje klasický hip hop, indie rock a experimentální art punk. Myles Bullen je ukulele rapper a básník z Portlandu. Jako support zazní i hradišťský rap – Oposmlouva. Aktuality můžete sledovat na facebookové události.

8. – 14. 7. Slavex Pride

Stejně jako loni, i letos jsme jednou z lokací festivalu Slavex pride. Podrobný program představíme již brzy, ale už teď prozradíme, že nás čekají divadelní představení, přednášky i venkovní grilovačka.