Ohlédnutí za březnovým programem v G18

1. 4. 2023

Pojďte se s námi podívat na to, co všechno se v galerii G18 dělo v březnu! Nový měsíc jsme zahájili vernisáží výstavy s názvem Dva v jednom, která představuje tvorbu dvou významných ateliéru katedry Užitkové umění Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě – ateliéru Sklo, vedeného Patrikem Illem, a ateliéru S+M+L_XL – KOV A ŠPERK, vedeného Karolem Weisslechnerem. V březnu proběhli dvě komentované prohlídky pro veřejnost. Výstavu můžete stále zhlédnout do 20. 4. 2023 vždy od pondělí do čtvrtka, 13-18 hodin. 

2. 3. se uskutečnil první workshop ze série workshopů s názvem Build it UP! na téma Cenotvorby, kterým nás provedl obchodní stratég Petr Pouchlý z Court of Moravia. Cílem projektu je usnadnit studentům uměleckých a kreativních oborů vstup do světa podnikání tím, že jim poskytne znalosti a dovednosti potřebné k tomu, aby uspěli jako živnostníci a také zvýšit povědomí studentů o nových a moderních trendech v oblasti technologií a digitálních tržišť. projekt je realizován ve spolupráci s Centrem kreativních průmyslů a podnikání UPPER. 13. 3. proběhl druhý workshop o možných formách podnikání a dalších právních aspektech IČ, kterým nás provedla JUDr. Bc. Markéta Štěpáníková, Ph.D. z Právnické fakulty MUNI.

 

 

V rámci studentského neziskového projektu Fashion Event Dotek jste se mohli zúčastnit workshopu o kreativní produkci s projektovou manažerkou Ivonou Petružálkovou, která aktuálně pracuje pro přední české časopisy jako Cosmopolitan, Esquire a další. 

 

S rovnými právy bude líp –⁠ divadelní představení

Divadelní spolek ŽROŇK z Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky FF UP v Olomouci vystoupili se svým divadelním představením S rovnými právy bude líp, kterým upozorňuje na problémy registrovaného partnerství a seznamuje širokou veřejnost s životy gay a lesbických párů v Česku. 

 

 

O životě Trans* lidí nejen v České republice –⁠ přednáška s diskuzí           

Jelikož 31. 3. byl mezinárodní den viditelnosti trans* lidí, rozhodli jsme se ve spojení se spolkem Q Prostor Zlín uspořádat přednášku na toto téma. Do galerie přijala pozvání Alex z organizace Transparent, který hájí práva a zájmy trans, nebinárních a intersex lidí. Vstup na přednášku je pro všechny zdarma.