Build it UP – NFT a umění

28. 3. 2023

V pořadí třetí workshop ze série Build it UP! proběhne již 11. dubna 2023 od 16 hodin v galerii.

Jak jde dohromady umění a kryptoměny? Je to jen hype, nebo je v něm budoucnost? A jak souvisí s uměním?

Workshop NFT a umění bude zkoumat průnik umění a kryptoměn z různých perspektiv, včetně technologické, právní, umělecké a komunitní. Tento workshop povedou Gabriela Borutová a Jan Zibner.

Jan je spoluzakladatel a právní specialista v Artiffine. Jako Ph.D. v právu IT/IP se zaměřuje na licenční schémata, compliance a veškerou právní agendu související s blockchainem a NFTs, a to interně, i na úrovni Harvard NFT Task Force nebo jako přednášející. Gabriela Borutová je Sr. Program managerka ve společnosti Gen, přičemž v dané oblasti pracuje již přes 10 let, kdy se soustředila na brand a marketing. Zajímá se o otázky metaversu, jeho aplikaci, komunity a obecné spojení s web3. Stejně tak se zajímá o Metaverse fashion a branding či podporu talentů. Gabriela je též zakladatelkou spolku NFT Insights, edukativního spolku a platformy pro kultivaci prostředí web3, a aktivní mentorkou v rámci Femme Palette.

AKCE JE ZDARMA (Primárně určeno studentům Fakulty multimediálních komunikací, účast studentů ostatních fakult bude však také vítaná)