Volné divadlo: Silmarillion

27. 3. 2023

ONE MAN show
J. R. R. Tolkien

Zveme vás na první divadelní inscenaci v podání zlínského komorního spolku Volné divadlo, které proběhne v galerii 4. dubna 2023 od 19 hodin.

Fantaskní vyprávění o vzniku Tolkienovy Ardy, Středozemě i následné válce je alegorií vrtkavosti lidského společenství. Inscenace úzce spjata s diváky díky bezprostřednímu pankáči, vynikajícímu Kvidu Lotrekovi. Ten se do příběhu zahryzne a provede vás jeho středem jako vypravěč, všemocný Ilúvatar, temný Morgoth, posedlý Fëanor či obří pavoučnice Ungoliant.
Nenechte si ujít tuto fantasy dávku živoucí ze slova, pohybu, energie.

Hraje: Kvido Lotrek

Režie: Patrik Francl

Délka představení: 70 minut

Vstupné je dobrovolné!

Facebooková událost

Volné divadlo nabízí neotřelý repertoár, tým mladých umělců, otázky, odpovědi a hlavně srdečnou atmosféru. Ve své činnosti se tato alternativní zlínská divadelní scéna zaměřuje jak na klasickou činohru, tak experimentální tvorbu. Často pak nabízí kombinaci obojího. „Na malém jevišti se vám představí velká dramata, komedie i nemalé experimenty. Divák je v bezprostřední blízkosti herce, občas doslova vtažen do děje. Jde o jedinou profesionální alternativu velké scény městského divadla,“ uvedl umělecký šéf Volného divadla Patrik Francl