Dubnový program v galerii G18

1. 4. 2023

PROGRAM V GALERII G18 | duben 2023

Pojďte se s námi podívat, co nás čeká tento měsíc v galerii!

 

VÝSTAVA DVA V JEDNOM –⁠ do 20. 4. 2023

Výstava představí činnost dvou progresivních ateliérů katedry Užitkové umění Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě – ateliéru Sklo, vedeného Patrikem Illem, a ateliéru S+M+L_XL – KOV A ŠPERK, vedeného Karolem Weisslechnerem. Výstavu můžete navštívit až do 20. dubna 2023, vždy pondělí až čtvrtek od 13 do 18 hodin, vstupné do galerie je pro všechny zdarma. 

4. 4. – Divadelní představení Silmarillion – Volné divadlo 

Úterý 4. dubna bude v galerii ve znamení divadla. Poprvé se u nás totiž představí zlínský alternativní spolek Volné divadlo. Uvedeme divadelní inscenaci s názvem Silmarillion, fantaskní vyprávění o vzniku Tolkienovy Ardy, Středozemě i následné válce. Představení začne v 19 hodin a bude trvat 70 minut, vstupné je dobrovolné. 

Build it UP! –⁠ série workshopů
Ve spolupráci s Centrem kreativních průmyslů a podnikání UPPER jsme pro vás v průběhu letního semestru připravili program Build it UP!, sérii pěti workshopů, díky kterým se naučíte jednoduše pohybovat ve světe podnikání. Již třetím workshopem na téma NFT, umění a kryptoměn vás provedou Gabriela Borutová a Jan Zibner z Artiffine.com. S branbuildingem vás seznámí ideamaker Michal Pastier. Akce je pro všechny zdarma, ale pokud chcete mít místo jisté registrujte se předem na e-mailu: upper@utb.cz.

V dubnu nás čekají rovnou dvě přednášky:

17. 4.  – Workshop šperku

Celodenní workshop vás naučí dovednosti potřebné k vytváření originálních šperků a práci s drahými kovy. Workshop je určený pro úplné začátečníky a pokročilé tvůrce šperku. Na workshop je nutná registrace a kapacita je omezená. Výši registračního poplatku a další podrobnější informace k workshopu najdete brzy na našich sociálních sítích. Více informací naleznete zde

19. 4.  – Deskohraní

Jste fanouškem klasického prší a Člověče, nezlob se nebo dáváte přednost strategickým příběhovým hrám? Své síly můžete porovnat u nás v galerii, kde společně se spolkem Q Prostor Zlín pořádáme večer hraní deskových her. Vstupné je pro všechny zdarma. Těšíme se na vás 19. 4. od 16 hodin. Odkaz na Facebookovou událost. 

24.–28. 4. – Fashion Revolution Week

Pro módní nadšence jsme připravili v rámci mezinárodního Fashion Revolution Weeku týdenní program věnovaný udržitelné módě. Čekají na vás přednášky, workshopy a promítání filmu. V průběhu celého týdne také představí svou lokální tvorbu ateliér Design oděvu z FMK UTB ve Zlíně. Pro podrobný program sledujte naše sociální sítě.