Workshop šperku

12. 4. 2023

Výstava Dva v jednom už je pomalu u svého konce a k té příležitosti jsme si pro vás připravili jednodenní workshop výroby šperku přímo ve specializované šperkařské dílně, která je součástí nově vznikajícího ateliéru Design šperku na Fakultě multimediálních komunikací. Naučíte se dovednosti potřebné k vytváření originálních šperků a práci s drahými kovy, zúčastnit se mohou jak začátečníci, tak pokročilí tvůrci. 

Existuje spousta skvělých nápadů a představ, jak by mohl vypadat šperk. Šperky se vyrábí už tisíce let a jejich nápadití tvůrci řeší celou tu dobu velmi podobná úskalí. Proto je dobré se seznámit  s prověřenými technikami výroby šperku a na základě odborné zkušenosti navrhovat originální, kvalitní design. Škola šperku je způsob, jak se naučit dovednosti potřebné k vytváření užitných a originálních šperků. Účastníci se naučí, jak správně pracovat s drahými kovy a drahokamy. Začátečníci i zkušenější účastníci si odnesou spoustu nových informací a dovedností, které se sledováním Youtube a podcastů nedozvíte. Osvojíte si techniky pájení, tvarování kovů, tepání. Povrchové úpravy, cizelování, leštění, patinování apod.

Ukážeme si různé způsoby ukotvení kamenů do šperku. Jak se vyrábí hladka obruba „cargle“, čí jak se zasazuje do krapen. Co je to, odkrývaná technika, granátová technika a další. Pokročilejší se mohou pustit do vyššího levelu šperkařství jako jsou filigránové postupy výroby vzdušných lehkých šperků složených z mozaiky drobných komponent. Filigrán je jednou z nejstarších zlatnických výrobních technik, poskytuje spousty prostoru pro nové nápady. Zjistíte co udělat pro to, aby vaše šperky  vypadaly co nejlépe a při tom byly i odolné.

Kapacita workshopu: 5 lidí 

Datum konání: 17. 4. 2023, od 9:30 do 17 hodin 

Cena jednodenního workshopu: 2 000 Kč
V ceně kurzu je zahrnutý materiál tj. stříbro a drahý kámen na výrobu prstenu, prostory dílny a zkušený lektor, který se vám bude věnovat naplno. Také z toho důvodu je kapacita workshopu omezena. 

Místo konání: budova Fakulty multimediálních komunikací U16, Třída Tomáše Bati 4342, 760 01 Zlín

Registrace probíhá přes následující formulář. Vzhledem k velmi omezené kapacitě registraci prosím neodkládejte.