stojíme za ukrajinou

Materiální sbírka pro Ukrajinu v G18

26. 2. 2022

UPDATE: Za týden jsme spolu s obyvateli Zlína vybrali v G18 přes tisíc krabic materiální pomoci pro obyvatele Ukrajiny. Sbírka byla od pondělí 7. 3. přesunuta na Rektorát UTB, na adresu náměstí T. G. Masaryka 5555.

Studenti a zaměstnanci Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně spustili v neděli 26.2. v podvečer materiální sbírku na pomoc obyvatelům Ukrajiny. Sbírka se koná ve fakultní galerii G18 na adrese Štefánikova 5670 u MHD zastávky Školní. V následujících dnech studenti a pedagogové umělecké fakulty navíc chystají online prodej umění a designu, jehož 100% výtěžek půjde také na pomoc Ukrajině.

„Spojili jsme síly s organizací Člověk v tísni, která spravuje sbírky po celé republice. V materiální sbírce potřebujeme především hygienické potřeby, dezinfekce, léky, powerbanky, spacáky a výživu a oblečení pro děti. Jsem rád, že se naši studenti rozhodli pomoci i tak, že darují do prodeje své designové produkty,“ říká Pepa Kocourek, děkan Fakulty multimediálních komunikací.

Co všechno je potřeba?

Hygienické potřeby, dezinfekce, zubní pasty & kartáčky, mýdla, léky, baterie, powerbanky, čelovky, spacáky, deky, karimatky, dětské pleny, dětské výživy, teplé oblečení, trvanlivé potraviny.

Materiální sbírka v galerii G18 je otevřena každý den včetně víkendu  od 10 do 21 hodin do odvolání. Prodej studentského designu a umění začne v následujících dnech, pro podrobnosti sledujte sociální sítě FMK – Facebook a Instagram.