G18 EduLab | filmová laboratoř

25. 3. 2024

Součástí výstavy Laboratoř Jaroslava Kučery je již druhá participativní dílna G18 EduLab. Tentokrát je celá věnována filmu a filmovým technikám, zejména tedy těm, které využíval sám Jaroslav Kučera. Dílnu si můžete prozkoumat po svém vždy v otevírací době galerie. Nabízí se využít také galerijního kufříku, který si pro vás připravilo studentstvo ateliéru Arts Management.

Kufřík obsahuje pět individuálních kreativních úkolů, kterými vás provede samotný Jaroslav Kučera. Jednotlivé karty tak pomáhají dosvětlit témata a pojmy z výstavy, ale i myšlenkové pochody, které za prací kameramana stály. Úlohy na sebe nenavazují a můžete je tak plnit podle svých zájmů a časových možností.

Obsah kufříku se zaměřuje zejména na vlivy, které formovaly Kučerovu tvorbu, jako například surrealismus a tvorba koláží. Několik cvičení také do hloubky pracuje s filmovou teorií barev, díky které se už na žádný film nebudete dívat stejně.

Výtvory (brýle s barevnými filtry, koláže, psané příběhy), které v dílně vzniknou, si můžete odnést s sebou domů, sdílet s námi pod hashtagem #G18EduLab, nebo nám je filmovými páskami přilepit na stěny dílny.

Kufřík můžete prozkoumat vždy v otevírací době od pondělí do čtvrtka, 13–18 hodin. Pokud se vám otevírací doba nehodí, nebo chcete poznávat teorii barev s větší skupinou dětí/studentů, stačí se nám ozvat na e-mail janakova@utb.cz nebo na telefonním čísle +420 733 124 390.