Program v G18 | duben 2024

2. 4. 2024

Dubnový program galerie G18 v sobě prolne filmovou teorii s udržitelnou módou – čeká na vás spousta workshopů, promítání i odborných přednášek.

20. 2. – 18. 4. 2024 Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery
Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery vás zavede do světa československé kinematografie nejen 60. let a ukáže práci kameramana jako tvůrčí a uměleckou, a to formou experimentální laboratoře. Středobodem celé výstavy je práce Jaroslava Kučery, který neodmyslitelně patří mezi nejvýznamnější tvůrce československé kinematografie. Je znám jako progresivní kameraman, který určil vizuální podobu řady českých filmů (mj. Démanty noci, Sedmikrásky, Ovoce stromů rajských jíme, Všichni dobří rodáci nebo Adéla ještě nevečeřela). Vstupné na výstavu je pro všechny zdarma a je možné ji navštívit v běžnou otevírací dobu od pondělí do čtvrtka, 13–18 hodin.

G18 EduLab
Součástí výstavy je také interaktivní dílna G18 EduLab, díky které bude moct návštěvnictvo poznat tvůrčí proces kameramana, jakým byl právě Jaroslav Kučera. Pro zájemce je k dispozici galerijní kufřík, který práci přiblíží ještě o něco blíže.

8. 4. – 11. 4. Filmové workshopy s Free cinema (pro školní skupiny)

Jako součást laboratoře proběhnou ve spolupráci s neziskovou organizací Free Cinema workshopy pro studentstvo základních a středních škol. Vstupné je pro všechny zdarma, školní skupiny se mohou registrovat na e-mailu janakova@utb.cz.
Pro základní školy
Lunapark filmových vynálezů – V lunaparku filmových vynálezů se žáci seznámí s řadou zajímavostí, které vedly k prvním promítáním. Na workshopu si také vytvoří vlastní krátké filmové příběhy, které si následně budou moci prohlédnout pomocí přístrojů jako praxinoskop, zoetrop, nebo prostřednictvím laterny magiky.
Pro střední školy
Rukodělný film – Účastníci workshopu mají výjimečnou příležitost si natočit vlastní poetická díla na filmový materiál bez použití filmové kamery. Výsledkem dílny bude performativní projekce kolektivního filmu s živým ruchovým doprovodem, který si složíme sami na místě.

22. 4. – 28. 4. 2024 Fashion Revolution Week
Již podruhé jsme v rámci mezinárodního Fashion Revolution Weeku připravili týdenní program věnovaný udržitelné módě. Čekají na vás přednášky, workshopy a promítání filmu. V průběhu celého týdne také představí svou lokální tvorbu ateliér Design oděvu z FMK UTB ve Zlíně. Pro podrobný program sledujte naše webové stránky a sociální sítě.