banner k výstavě divadelní plakát

Divadelní plakát

6. 2.- 28. 2. 2019 Aktuální výstava

Trvání výstavy: 6. 2. – 28. 2. 2019

Vernisáž: 6. 2. 2019 v 18 hodin

Galerie G18 je první institucí, která výběr z 16. Ročníku mezinárodního bienále divadelního plakátu prezentuje v České republice.
V rámci výstavy budou k vidění plakáty vytvořené grafickými designéry z 22 zemí světa, všechny tématicky zaměřené na divadlo. Ve výběru se nacházejí hvězdy světového designu jako Günter Rambow, Radovan Jenko, Istvan Orosz, Erich Brechbühl nebo Michel Bouvet.

Mezinárodní bienále v Rzeszowe je jednou z nejprestižnějších soutěžních přehlídek plakátové tvorby. Vzniklo v roce 1985, aby navazovalo a rozvíjelo tradici a fenomén polského plakátu. Jeho šestnáctý ročník obsahoval stovky divadelních plakátů z celého světa vytvořených v letech 2015—2018.

Bienále v Rzeszowe je dokladem, že divadelní plakát má nestárnoucí hodnotu a že i v dnešní době, která klade velký důraz na digitální technologie, má toto klasické médium výjimečné postavení napoli grafického designu. Plakát je fenomén, který skrze své specifické vlastnosti dokáže posunovat hranice vizuální kultury a vytvářet nové způsoby vizuálního sdělení.

Kurátor výstavy: Pavel Noga

 

 

Pro více informací se můžete obrátit na:

hlavní kurátorku Romanu Veselou, r1vesela@utb.cz, 604 909 048

produkční Evu Gartnerovou, gartnerova@utb.cz