Program v G18 | únor 2024

5. 2. 2024

Nový měsíc s sebou přináší i nový program galerie G18. Únor se u nás ponese v duchu kinematografie. Co jsme pro vás připravili?

1. 2. – Výstava Best of Art Colony Cered
Poslední den výstavy Best of Art Colony Cered, která představuje výběr nejlepších prací maďarské umělecké kolonie Art Colony Cered. Výstava ukazuje kurátorskou selekci nejlepších soch, instalací, grafik, textilií a fotografií posledních tematicky zaměřených letních sympozií, která v maďarské vesnici Cered každoročně probíhají.

12. 2. – 16. 2. Cyklus Kamerou Jaroslava Kučery
Galerie G18 si ve spolupráci s Kinem Napajedla připravila retrospektivu filmového díla významného kameramana Jaroslava Kučery. Představí tři klíčové filmy, které nesou nezaměnitelný rukopis Kučerovy kameramanské práce.

12. 2., 19:00 Démanty noci – Příběh útěku dvou židovských mladíků z transportu smrti je naturalistickým zkoumáním pocitů ohrožení, zavržení a vykořeněnosti.

14. 2., 19:00 Sedmikrásky – Kudy chodí, tudy provokují. Slavný film režisérky Věry Chytilové o dvou Mariích a o bludném kruhu pseudohodnot a pseudovztahů.

16. 2., 19:00 Adéla ještě nevečeřela – Výtečná parodie režiséra Oldřicha Lipského na rodokapsové příběhy neohrožených hrdinů.

Vstupné na jednotlivá promítání – 70 Kč
Zvýhodněné vstupné na celý cyklus – 150 Kč
Vstupenky je možné zakoupit na webu Kina Napajedla

Všechna promítání se konají v Kině Napajedla (Na Kapli 459, 763 61 Napajedla). Jedete ze Zlína? Doporučujeme vydat se autobusem v 18:10 z autobusového nádraží.

19. 2., 18:00 Vernisáž výstavy Laboratoř Jaroslava Kučery

20. 2. – 18. 4. Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery
Výstava Laboratoř Jaroslava Kučery vás zavede do světa československé kinematografie nejen 60. let a ukáže práci kameramana jako tvůrčí a uměleckou, a to formou experimentální laboratoře. Středobodem celé výstavy je práce Jaroslava Kučery, který neodmyslitelně patří mezi nejvýznamnější tvůrce československé kinematografie. Je znám jako progresivní kameraman, který určil vizuální podobu řady českých filmů (mj. Démanty noci, Sedmikrásky, Ovoce stromů rajských jíme, Všichni dobří rodáci nebo Adéla ještě nevečeřela). Vstupné na výstavu je pro všechny zdarma a je možné ji navštívit v běžnou otevírací dobu od pondělí do čtvrtka, 13–18 hodin.

Pro aktuální dění nás sledujte na Facebooku a Instagramu.