Program v G18 | léto 2024

1. 7. 2024

Léto v galerii G18 bude odpočinkové, kromě výstavy se ale můžete těšit také na grilování, koncert i přednášku. Podívejte se, co jsme pro vás na letní měsíce připravili.

26. 6. – 18. 7. 2024 | Výstava Diplomky 24
Již tradiční výstava diplomových prací studentstva Fakulty multimediálních komunikací se letos poprvé koná na třech lokacích – rektorát UTB, Kolektivní dům a galerie G18. U nás v galerii naleznete konkrétně práce z ateliérů Digitální design, Game Design a Produktový design. Výstava bude otevřena denně od 10 do 18 hodin, od 26. 6. do 18. 7., včetně víkendů a svátků. Vstup na výstavu je pro všechny zdarma.

10. 7. a 12. 7. 2024 | Junior univerzita
I letos jsme se stali jedním ze stanovišť letní Junior univerzity, která se koná pod záštitou Fakulty humanitních studií. Ve dvou dopoledních blocích tak budou děti různých věkových skupin moci poznat zákulisí galerie a jejího provozu. Program je přístupný pouze dětem, které jsou registrované do programu Junior univerzita.

8. 7. – 12. 7. 2024 | Slavex Pride

Již podruhé jsme součástí Slavex pridu, festivalu oslavujícího queer komunitu. Kromě galerie bude program probíhat na několika dalších lokacích nejen ve Zlíně, ale i v Uherském Hradišti a Napajedlích. Pro kompletní program doporučujeme sledovat naše webové stránky nebo sociální sítě. 

9. 7. | 16:00 | Chill Out Queer Party
V úterý 9. 7. se společně sejdeme na dvorku budovy U4 Fakulty multimediálních komunikací (Univerzitní 2431, Zlín), kde budeme hrát deskovky a grilovat. K protažení nohou i rukou po prohře v Monopolech od 18 hodin zahraje DJ Miukko, která si pro vás připravila speciální set s největšími queer peckami. Vstupné je zdarma. 

12. 7. | 19:00 | Přednáška Být LGBTQ+ v Česku
Ke konci roku 2022 probíhal v rámci projektu Rise Up výzkum o životě LGBTQ+ osob v Česku, nazvaný „Být LGBTQ+ v Česku 2022“. Výběr z hlavních závěrů studie představí Michal Pitoňák, předseda spolku Queer Geopraphy. Život LGBTQ+ lidí je stále opředen řadou mýtů a předsudků. Jaký je ale doopravdy? Na to se soustředil zatím nejrozsáhlejší výzkum spolku Queer Geography. Je Česko bezpečný stát pro lidi s jinou orientací nebo genderovou identitou? Jak moc se lidé musí na veřejnosti skrývat? Je z toho cesta ven?
Vstupné na přednášku je dobrovolné. 

12. 7. | 20:45 | Koncert Vandy Kavkové – Pod peřím
Vanda Kavková je zpěvačka, performerka, herečka, režisérka, výtvarnice a umělkyně. V galerii představí své debutové album Vývar, které s přesnou dávkou grotesknosti neotřele kombinuje vokální a rytmický potenciál křehkých textů intimní ženské poezie a „openmindthinking“ výrazné osobnosti české alternativní hudební scény „výrobce hluku“ hudebního producenta Tomáše Vtípila. Vstupné na koncert je dobrovolné. 

19. 7. – 24. 9. | ZAVŘENO

V období 19. 7. až 24. 9. zůstanou dveře galerie G18 zavřené, aby se připravila na bohatý program nového akademického roku. Budeme se na vás těšit zase v září, tentokrát s výstavou plné produktového designu, jejíž vernisáž proběhne 25. 9. 2024 tradičně od 18 hodin.