Banner výstavy Podivný semestr

Podivný semestr

16. 6. – 28. 8. 2020

Do galerie G18 se vrací život. 16. června otevíráme výstavu klauzurních a semestrálních prací jedenácti ateliérů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.  Máme za sebou podivné období, které bylo snad ještě podivnější na univerzitách. Svět se zpomalil. Mezinárodní prostředí akademické půdy se izolovalo, výzkumná a tvůrčí pracoviště osiřela, škola se zavřela a celý svět se schoval do laptopu.

Podivný semestr se po měsíci normální výuky proměnil na období nekonečného čekání návratu do školy, online přednášek, video-konzultací a pro studenty uměleckých oborů především shánění alternativních možností tvorby. Bez dílen, ateliérů, techniky a softwarů byli odkázáni na prostředí jejich dávno opuštěných dětských pokojíků, na minimální možnosti v nekonečném časovém horizontu.

Výstava Podivný semestr představuje studentské práce tohoto období. Čas a prožitky zachycuje v rozhovorech vedenými studenty ateliéru Arts Management a odpovídá na otázky, jak probíhala výuka, co v tomto semestru v ateliérech FMK vzniklo, jaká byla zadání, jak studenti trávili podivný semestr, co prožívali a především, jak se tato nová zkušenost zapsala do jejich tvorby.

Přijměte naše pozvání nahlédnout do ateliérů Audiovizuální tvorby, Designu obuvi, Designu oděvu, Designu skla, Digitálního designu, Grafického designu, Produktového designu, Prostorové tvorby, Průmyslového designu a Reklamní fotografie.

 

Otevření galerie: 16. 6. 2020

Vernisáž výstavy: 24. 6. 2020

Termín výstavy: 16. 6. – 28. 8. 2020

Kurátorka výstavy: MgA. Romana Veselá