banner k výstavě Průzkumy tradice

Výstava Průzkumy tradice

4. 12. 2018

 

Trvání výstavy: 12. 12. 2018 – 17. 1. 2019

Vernisáž: 12. 12. 2018 v 18 hodin.

 

Tradice a udržitelnost v designu z ateliérů FMK.

Připravili jsme si pro vás novou výstavu. Průzkumy tradice, jak již název výstavy vypovídá, představí práce studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zaměřující se na téma tradice a udržitelnost. Výstava se otevře vernisáží 12. 12. 2018 v 18 hodin v galerii G18.

Tradice byla v kontextu umění i designu donedávna zapovězeným slovem. Zkušenosti a dovednosti předávané po generace na čas nahradily nové technologie, přístupy a myšlení, které se neohlíželo zpět. Následky této dočasné diskontinuity můžeme sledovat jak ve společnosti, tak v krajině, v přírodě.

Dnešní naléhavou potřebu udržitelnosti můžeme chápat jako jeden z důsledků přerušení tradic, jako obecnou touhu po trvání či trvanlivosti, nebo obnově. Výstava se dotýká tradičních řemesel a postupů, inspirace lidovými motivy ale také moderních technologií, využitelnosti zbytkových materiálů i například ekologických přístupů v průmyslové výrobě.

Co je tradiční je ze své podstaty udržitelné, co je skutečně udržitelné bude tradiční.

Výstavy nazvané Průzkumy otevírají galerii G18 Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jejich základním cílem je prezentace témat, které mají ateliéry napříč fakultou společné a objevují se v tvorbě studentů nezávisle na ateliérových zadáních. Výstava Průzkumy tradice volně navazuje na předchozí výstavu Průzkumy bydlení a představuje udržitelný design a design inspirovaný tradicí.

Výstava potrvá do 17. 1. 2019 a bude otevřena každý den PO – ČT od 13:00 do 18:00. Výjimkou jsou dny od 24. 12. 2018 do 1. 1. 2019 včetně, kdy bude výstava uzavřena.

Vystavující:

Uranbileg Altangerel, Jakub Beneš, Pavel Coufalík, Zuzana Čupová, Frederik Dedik, Alžbeta Furtkevičová, Ivana Jozeková, Tomáš Kompaník, Miroslava Konečná, Tomáš Krejčí, Jiří Kudlák, Jakub Machala, František Mareš, Lucia Mrázková, Adam Procházka, Sabina Psotková, Gorazd Ratulovský, Monika Říhová, Pavla Sedláková, Sabina Stržínková, Alžběta Surá, Marián Ščipa, Filip Šupena, Jon Tvilum, Tereza Vágnerová, Jakub Valášek, Veronika Vicianová, Barbora Zaťková, Kolektiv studentů Ateliéru Grafický design

Kurátorka výstavy: Romana Veselá

 

 

Pro více informací se můžete obrátit na:

hlavní kurátorku Romanu Veselou, r1vesela@utb.cz, 604 909 048

produkční Evu Gartnerovou, gartnerova@utb.cz