Galerie v karanténě během pandemie

Galerie v karanténě

27. 3. 2020

Doma už jsme zavření pěkných pár dní a (možná) nám to začíná trochu přerůstat přes hlavu. Komu taky chybí návštěvy galerií, koncertů a divadel? Nejste sami! Hudbu si doma pustíte, záznam divadelního představení na internetu taky najdete, a co galerie? V těch velkých si můžete udělat virtuální prohlídky, ale co když vám chybí ty menší, třeba ta naše? Pojďme si společně vytvořit vlastní virtuální galerii, a ne jednu – ale rovnou dvě! 

 

Co se skrývá za závěsem?

Doma máte (minimálně) jeden zvláštní obraz, který vnímáte každý den a který se zároveň neustále proměňuje. Okno! Samotný výhled z něj neovlivníte, ale můžete v něm hledat zajímavosti. Dívejte se chvíli z okna a pak nám vyfoťte, co vidíte. Souseda na zahradě, les paneláků, dechberoucí západ slunce? Můžete posílat i videa nebo více fotek porovnávajících různou denní dobu. Váš výtvor nám pošlete na náš Facebook. Vytvoříme z nich galerii obrazů, které teď vídáme každý den. 

Můžeme nahlédnout z vašeho okna?

Design a umění na dosah vaší ruky

Obklopujete se uměním i ve vašem bytě? Může to být plakát z oblíbené výstavy, starý obraz, který jste našli na bleším trhu, nebo třeba broušená váza po babičce. Vyfoťte nám umění u vás doma na Instagram (do stories nebo do feedu, ale nezapomeňte označit @g18gallery a přidat hashtag #galerievkarantene). Vítáni jsou staří dobří klasikové, ale i noví, dosud neobjevení umělci! Ukažte nám, co se u vás doma na zdech, poličkách a ve skříních skrývá.

Chceme vidět design a umčo u vás doma!

Zapojíte se na Facebooku nebo na Instagramu? Rádi vás uvidíme všude!