banner k workshopu kytku do bytku

Floristický workshop s Kytku do bytku

31. 10. 2018

G18 plná květin, protože bez nich bydlení není bydlení!

Zveme vás na Floristický workshop s Kytku do bytku, který se uskuteční 6. 11. 2018 ve fakultní galerii G18.

Přijďte se naučit jak pracovat s floristickými prvky v galerijním prostoru a oživte tak současnou výstavu. Od 19:30 se navíc můžete těšit na movie night v našem zazelenalém bytě. Máme pro vás připravé necelé tři hodiny krátkých studenstských filmů Ateliéru audiovizuální tvorba, pohodlné sedací vaky a drobné občerstvení.

Workshop se koná od 9:30 do cca 12:00 hodin, kapacita je omezena na 10 míst. Je primárně určen pro studenty výtvarných umění FMK UTB ve Zlíně. Pro registraci napište jméno, příjmení, ročník a váš ateliér na email: galerie@g18.cz.

Anotace projektu od Kytku do bytku:

Cílem praktického workshopu bude doplnění stávající galerijní expozice o přírodní prvek a pokus o syntézu zdánlivě nepropojitelných prvků. Seznamíme se s možnostmi živých materiálů a jejich využitím jako doplňujícího uměleckého prostředku. Budeme nacházet nová kompoziční řešení a odhalovat přirozenou krásu zdánlivě nezajímavých materiálů. Vyzkoušíme navodit nesoulad mezi viděným a předpokládaným skrze průhledy, tak abychom diváka uváděli do fiktivních krajin a kompozičních celků. Zároveň nebudeme hledat definitu tohoto řešení, ale pokusíme se o vytvoření díla, které bude v průběhu instalace měnit svou podobu jako protiklad technokratických finálních řešení.

Květiny a potřebný materiál jsou zajištěny. Pokud však máte nějaké vázy, skleněné nádoby, či jiný materiál, který by se mohl hodit, neváhejte ho vzít s sebou.

Workshop povede zkušená floristka, kytkomág a zakladatelka Kytku do bytku Janča Mitrová.

 

Těšíme se vás!

 

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na Evu Gartnerovou, produkční galerie – gartnerova@utb.cz