Rozhovor s Evou

Proč to děláš?

Protože mě to mega baví. Je to pro mě krásná příležitost propojit svoje studium, se svými zájmy a vyústit to všechno vlastně v můj ,,dream job.” Jako obrovský benefit vidím taky to, že mám možnost se potkat se spoustou inspirativních lidí z nejrůznějších sfér, kteří mi rozšiřují obzory nejenom v současném umění a designu. No a hlavně, dělá mě to šťastnou, že jo.

A jaké obzory si chceš galerií nejvíc rozšířit?

Poslední dobou se víc potápím do oblasti kulturního managementu, který bych v galerii ráda zúročila. Načerpaný informace prověřila v praxi a případně rozvíjela někam dál v podobě třeba doprovodných programů a aktivit. Fušovat by se mi ovšem líbilo i do samotného kurátorství a nějaké kompletní realizace výstav, nahlídnout do zákulisí tvorby kurátorských ideí a spolupráce s umělci. Umět si představit, co za tím všechno stojí a co vlastně pozice kurátora obnáší.

Co budeš mít v galerii tedy na starosti?

Starosti nebudou žádný, bude to jenom radost. 😀 Moje pozice je nazvaná produkční, to znamená, že budu zodpovědná za hladkej průběh výstav a celkovej chod naší galerie. Občas to celý někde zpropaguju, vykomunikuju nějakej super prostor v super médiích, kde budu prodávat jakej našlapanej doprovodnej program připravujeme. Taky mě čekají zařizovačky toho, aby se exponáty dostaly včas k nám do G18, aby lidé věděli, že je tam máme, aby případně mohli přijít na vernisáž, přednášku či workshop a v neposlední řadě, aby se výstavy dopravily tam, odkud přijely.

Na jaké doprovodné programy budou lidé moci galerie přijít?

Fíha. Čeká nás spousta překvápek. Nicméně těšit se můžete na zajetou klasiku prostřednictvím vernisáží, komentovaných prohlídek, workshopů, kreativních dílen nebo přednášek. Nezajetou klasiku prozrazovat zatím nebudeme, čtěte naše socky a weby a BUĎTE V OBRAZE.

A na co se v galerii nejvíc těšíš? Nechceš přeci jenom poodkrýt nějaké tajemství?

Nejvíc se těším na nové a inovativní věci. Baví mě nová média a kombinace umění se současnými technologiemi, udržitelný a nápaditý design a to už teď víme, že budeme moct návštěvníkům G18 v následujících měsících nabídnout. Těším se taky na skvělý jména i workshopy, za kterými jsme doposud museli jezdit do Brna či Prahy. Těším se, až zas trochu obohatíme a nakopneme Zlín. Po našem!

 

Zpět na: O nás